SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SHL GRAND STUDIO, s.r.o.
O súťaži

O súťaži

Charakteristika súťaže

Slovenská hudobná liga® (pôvodne Stropkovská hudobná liga, ďalej len „SHL“) je najväčšia nekomerčná hudobná súťaž na Slovensku / súťaž autorskej tvorby hudobných interpretov.


Model súťaže

Slovenská hudobná liga sa koná raz za dva roky (ide o bienále) a vychádza z formátu základných kôl a finále. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetky hudobné telesá bez žánrovej profilácie.

Počet základných kôl závisí od počtu prihlásených kapiel (cca 10-15). Organizujú sa v pravidelných intervaloch dvoj a viac kolovo (napr. piatok-sobota).

Do finále postupuje 6-8 najlepších interpretov (počet závisí od počtu prihlásených), ktorí dostali odporúčanie poroty pre finále. Jednu miestenku do finále dostane najlepší interpret s vekovým priemerom do 21 rokov, jedného finalistu určia hlasovaním fanúšikovia a ostatných vyberie porota.

Odborná porota SHL

Víťaza vyhlasuje odborná porota zložená z členov skupín a interpretov slovenskej hudobnej scény, zástupcov hudobných štúdií, vydavateľstiev, rádií, produkčných spoločností, organizátorov hudobných festivalov, partnerov súťaže a prominentných hostí, v minulosti ako Jožo Ráž a Ľubo Horňák (Elán), Miro Tásler (IMT Smile), textár Juraj Soviar, novinárka a manažérka Felícia Boronkayová, Julo Viršík, Milan Herstek, Juraj Vančík, Vlado Randy Gnepa, Martin Husovský (Komajota), Martin Mihalčin (Heľenine oči), členovia skupín AYA, Metalinda, Tublatanka, No name a ďalší.


História

SHL začala písať svoju históriu v jeseni 2003.

História SHL

Motiváciou k zorganizovaniu prvého ročníka bolo ponúknuť priestor amatérskym kapelám prezentovať svoju tvorbu pred širokým publikom.

Záujem hudobných skupín však povýšil SHL od 3. ročníka, ktorý sa konal na prelome rokov 2008/2009, z regionálnej prehliadky na modernú súťaž s celoslovenským rozmerom, v čom pokračoval aj jej 4. ročník, ktorý sa konal na prelome rokov 2011/2012, do ktorého sa prihlásilo 83 skupín z celého Slovenska.

Filozofia súťaže si postupne uložila za cieľ podporu talentovaných hudobníkov v širšom rozsahu a najlepším kapelám ponúka spoluprácu aj po uplynutí časového horizontu trvania súťaže.

Organizátori SHL chcú využiť svoje skúsenosti v maximálnej miere na to, aby sa SHL pre jej účastníkov stala odrazovým mostíkom k naštartovaniu ich ďalšej kariéry vo vyššom rýchlostnom stupni.


Ceny

Najúspešnejší (nielen víťazi) získavajú nahrávanie v štúdiu, videoklip, hudobné ceny, koncertovanie a iné zaujímavé ceny.


Súčasnosť

Organizátori chcú byť so SHL vždy blízko k súťažiacim (aby mali minimálne náklady na cestovné a ubytovanie a mali blízko svoju fanúšikovskú základňu), preto sa súťaží vo viacerých mestách a viac-kolovo.

Bližšie informácie o aktuálnom ročníku nájdete v Propozíciach súťaže.

×

Sledujte nás na Facebook-u

Staňte sa našim fanúšikom a budete informovaný vždy medzi prvými...
FANPAGE: #Slovenská hudobná liga SKUPINA: #SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA

Sledujte informácie aj priamo od organizátora
FANPAGE: #grandstudio.sk